A+ A A-

Soutěž dovednosti mladých grafiků 2016

Střední škola polygrafická Olomouc letos opět hostila účastníky mezinárodní soutěže dovedností mladých grafiků. Jedenáctého ročníku soutěže se účastnilo 8 dvoučlenných týmů studentů polygrafických oborů z Česka, Slovenska, ale i Finska ve dnech 5. – 7. 4. 2016
Prvním soutěžním úkolem bylo vytvoření návrhu propagační složky na dokumenty pro firmu Farmak, jejíž zástupkyně Jitka Žižlavská předala i dary a diplomy vítězným autorům. Zadání tohoto úkolu dostaly soutěžící týmy měsíc dopředu a na soutěž přivezly již hotové výrobky. Druhým úkolem bylo grafické zpracování velkoformátového banneru, který měl propagovat bakalářské obory katedry analytické chemie přírodovědecké fakulty UP. Posledním úkolem bylo zhotovení návrhu WEBových stránek pro nově otevřený zámek Čechy pod Kosířem, který měli soutěžící možnost si prohlédnout první den pobytu na Hané…
Jedenáctému ročníku soutěže předsedala nezávislá porota ve složení: ředitelka ZUŠ Miloslava Stibora PaedDr. Zuzana Hrubošová, fotograf BcA. Svatopluk Klesnil, grafický designér Jan Herynek, kurátor, výtvarník a grafický designér Mgr. Martin Fišr, která vybírala z anonymně označených prací (týmy si losovaly startovní čísla).
První místo v celkovém hodnocení obsadila domácí dvojice Veronika Pinková a Martina Böhmová, na stříbrné pozici tým ze Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí Jana Havlíčková a Nela Chalupníková, ceny za třetí místo odcestovaly do Bratislavy v rukou Júlia Sipose a Adama Morbachera.
Soutěž se uskutečnila díky finanční podpoře poskytnuté z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a statutárního města Olomouce. Hodnotnými dary přispěl Olomoucký kraj a ceny do dílčí části soutěže věnovala firma Farmak.
Vytvořené grafické návrhy jsou vystaveny v prostorách naší školy a ve fotogalerii pod článkem.

Aktuality

KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE

Dne 13.11.2018 od 15:00 do 17:00 se koná konzultační odpoledne.


VÝSLEDKY VÝBĚRŮ ŽÁKŮ V RÁMCI PROJEKTU ERASMUS

Bližší informace najdete zde


 

   projekt sablony small


 

NOVÝ PARTNER SŠ POLYGRAFICKÉ, OLOMOUC

logo effetec V2 W

Od září školního roku 2017/2018 byla navázána spolupráce SŠ polygrafické, Olomouc s firmou Effetec, která je jediným výhradně českým výrobcem UV digitálních tiskáren. V rámci spolupráce budou v této firmě vykonávat stáže žáci a pedagogové naší školy. Effetec je výrobce, který se orientuje především na zahraniční trhy a svým zákazníkům je schopen postavit tiskárnu podle jejich přání. Kromě konstrukce a výroby nových tiskáren poskytuje i servis, technickou podporu a dodávky spotřebních materiálů. Firma se zaměřuje i na podporu sportovních akcí a klubů. Věříme, že dlouhodobá spolupráce s firmou Effetec zvýší odbornou úroveň znalostí v této oblasti nejen u našich žáků, ale i odborných pedagogů, kteří tak budou mít možnost se seznámit s aktuálními vývojovými trendy v oblasti digitálního tisku přímo od výrobce. Více na: www.effetec.com


VÝZVA OPVK 56

Výzva OPVK 56 je projekt organizovaný Ministerstvem školství, zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů, který byl vyhlášen v rámci výzvy Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

více informací a fotografie najdete zde 


 overena instituce 2016 spolupracujeme s arpokem 17 18 01

 

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE