A+ A A-

Soutěž dovednosti mladých grafiků 2016

Střední škola polygrafická Olomouc letos opět hostila účastníky mezinárodní soutěže dovedností mladých grafiků. Jedenáctého ročníku soutěže se účastnilo 8 dvoučlenných týmů studentů polygrafických oborů z Česka, Slovenska, ale i Finska ve dnech 5. – 7. 4. 2016
Prvním soutěžním úkolem bylo vytvoření návrhu propagační složky na dokumenty pro firmu Farmak, jejíž zástupkyně Jitka Žižlavská předala i dary a diplomy vítězným autorům. Zadání tohoto úkolu dostaly soutěžící týmy měsíc dopředu a na soutěž přivezly již hotové výrobky. Druhým úkolem bylo grafické zpracování velkoformátového banneru, který měl propagovat bakalářské obory katedry analytické chemie přírodovědecké fakulty UP. Posledním úkolem bylo zhotovení návrhu WEBových stránek pro nově otevřený zámek Čechy pod Kosířem, který měli soutěžící možnost si prohlédnout první den pobytu na Hané…
Jedenáctému ročníku soutěže předsedala nezávislá porota ve složení: ředitelka ZUŠ Miloslava Stibora PaedDr. Zuzana Hrubošová, fotograf BcA. Svatopluk Klesnil, grafický designér Jan Herynek, kurátor, výtvarník a grafický designér Mgr. Martin Fišr, která vybírala z anonymně označených prací (týmy si losovaly startovní čísla).
První místo v celkovém hodnocení obsadila domácí dvojice Veronika Pinková a Martina Böhmová, na stříbrné pozici tým ze Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí Jana Havlíčková a Nela Chalupníková, ceny za třetí místo odcestovaly do Bratislavy v rukou Júlia Sipose a Adama Morbachera.
Soutěž se uskutečnila díky finanční podpoře poskytnuté z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a statutárního města Olomouce. Hodnotnými dary přispěl Olomoucký kraj a ceny do dílčí části soutěže věnovala firma Farmak.
Vytvořené grafické návrhy jsou vystaveny v prostorách naší školy a ve fotogalerii pod článkem.

Aktuality

Střední škola polygrafická, Olomouc, Střední novosadská 87/53, Olomouc vypisuje výběrové řízení na pozici

UČITEL TĚLESNÉ VÝCHOVY
(+MATEMATIKA, INFORMATIKA)

POŽADUJEME
• Kvalifikační předpoklady dle zákona 563/2004 Sb. (zákon o pedagogických pracovnících)
• Profesní CV

• Loajalitu a zodpovědnost
NABÍZÍME
• Finanční ohodnocení dle platné legislativy

• Zázemí stabilní organizace
• Možnost kariérního růstu

Zájemci o pracovní pozici zasílejte své nabídky včetně strukturovaného životopisu na adresu: rollerova@polygraficka.cz


 overena instituce 2016 spolupracujeme s arpokem 17 18 01

 

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE