Dne 13. října se Střední škola polygrafická převlékla do stylového oblečení, nahodila gentlemanská gesta a noblesní vystupování. Nápad na uspořádání akce vzešel od školního parlamentu, jelikož 13. října je celosvětově uznávaný Suit-up den, což je v překladu den, kdy se všichni obléknou do formálního oblečení. Ve škole se to tedy hemžilo obleky, kravatami, motýlky, některé dámy oprášily šaty či sukně a na všechny hned při vstupu čekala malá drobnost. Focení taktéž proběhlo, můžete se tedy také podívat, jak tento výjimečný den probíhal. Nyní nezbývá než se těšit na další podobné akce!      Roman Nevrlý, 2.A

Ve dnech 4. ̶ 6. 9. proběhly tzv.. Tyto Adaptační dny měly za úkol žáky lépe sblížit a ukázat jim, jak to u nás na škole chodí. Skládaly se ze tří dnů. Jedním z těchto dnů byl i seznamovací program pod vedením PEER programu. Tento program probíhal na hřišti poblíž školy a sestával hlavně ze zábavných seznamovacích a stmelovacích her.

Adapťák?

Já jako účastník jsem si ho nesmírně užil. Na začátku každý z nás řekl, co ho přivádí na tuhle školu, co ho baví, co rád dělá, atd. Žáci z Peeru, kteří si pro nás připravili velice zábavné hry, které jsme si všichni užili, k nám byli velmi vstřícní. Hry, které jsme hráli, byly k nezaplacení a užili jsme si je, ale hlavní u těchto her bylo, abychom se seznámili, což se provozovatelům, neboli žákům vyšších ročníků, nesmírně povedlo. Hráli jsme převážně zábavné hry, u kterých jsme spolupracovali např. přehazování balónků s vodou v prostěradlech nebo skupinové dračí souboje. Jedna z dalších her probíhala tak, že jsme udělali z mouky pyramidu a na nejvyšší bod se položila lentilka, když někomu při odřezávání tato lentilka spadla, tak ji musel sníst bez pomoci rukou. Nevím, jak bych mohl vyšším ročníkům poděkovat, ale tenhle adaptační kurz nás hodně sblížil a hodně jsme se dozvěděli. Jestli vyšší ročníky ještě nic nedostaly, tak jim dejte alespoň lízátko. Martin Grepl

Za Peer program bychom chtěli všem prvákům popřát, aby se jim u nás na škole líbilo. A doufáme, že si Adaptační dny užili stejně jako my.

Evropský den jazyků, pořádaný z iniciativy Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001.

I letos se žáci naší školy (konkrétně ze třídy 3. B) Evropského dne jazyků zúčastnili ve Vědecké knihovně v Olomouci, která organizovala zajímavé akce ve dnech 25. a 27. září 2017.

Naši žáci zavítali do Vědecké knihovny v pondělí 25. září, kdy je pracovnice Vědecké knihovny p. Dvorská nejdříve provedla prostorami Vědecké knihovny a ukázala jim, jak je možno se čtenářsky zaregistrovat a využívat fondy Vědecké knihovny.

Posléze žáci absolvovali jazykový kvíz se zaměřením na jazyky Evropské unie, ti nejlepší získali věcná ocenění.

Rádi bychom poděkovali vedení Vědecké knihovny i p. Dvorské, která se žákům celou dobu plně věnovala a ochotně odpověděla na všechny jejich dotazy.

Evropský den jazyků, pořádaný z iniciativy Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001.

I letos se žáci naší školy (konkrétně ze třídy 3. B) Evropského dne jazyků zúčastnili ve Vědecké knihovně v Olomouci, která organizovala zajímavé akce ve dnech 25. a 27. září 2017.

Naši žáci zavítali do Vědecké knihovny v pondělí 25. září, kdy je pracovnice Vědecké knihovny p. Dvorská nejdříve provedla prostorami Vědecké knihovny a ukázala jim, jak je možno se čtenářsky zaregistrovat a využívat fondy Vědecké knihovny.