Dne 10. května 2017 se naše škola zúčastnila akce Den Evropy - akce, na které školy z olomouckého kraje prezentují jednotlivé státy Evropské unie. Pro letošní rok jsme si zvolili prezentaci státu Polsko, kde je naše nová partnerská škola ve městě Krakov.
Prostor náměstí před radnicí zaplnily stánky všech zúčastněných, vyzdobené typickými znaky, symboly jednotlivých států a nechyběly ani ochutnávky kulinářských specialit.
Na pódiu probíhaly během celého dne vystoupení všech účastníků, v rámci kterých předvedli tance, písničky, nebo známé osobnosti daných zemí.
A když po dlouhém dni přišlo očekávané vyhlášení vítěze letošního Dne Evropy, radost ze třetího místa v celkovém pořadí nebrala konce.
A tak bych chtěla na závěr poděkovat všech žákům, kteří se pečlivě věnovali přípravě vystoupení,materiálů i lahodných pokrmů.

Ve dnech 23. – 27. 4. 2017 dvacet čtyři žáků Střední školy polygrafické v doprovodu dvou vyučujících anglického jazyka navštívilo Anglii. Na zájezd jsme se několik měsíců připravovali a konečně se přiblížil dlouho očekávaný den.

Jeli jsme autobusem přes Německo do francouzského přístavu Calais, kde jsme nastoupili na trajekt a pluli přes kanál La Manche. Cesta byla nádherná. Během plavby jsme měli přístup na palubu, a mohli tak vidět nekonečné moře mizící v mlze. Nad hlavami nám poletovalo několik racků, kteří nás vítali v Anglii. První pohled na proslulé sněhobílé útesy v Doveru byl úchvatný.

Po příjezdu do Londýna jsme během pěší procházky měli možnost vidět Big Ben, Downing Street, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství a mnoho dalších pamětihodností. Procházeli jsme s průvodkyní londýnskými ulicemi s krásnou architekturou a navštívili parky blízko Buckinghamského paláce, kde probíhala výměna stráží.

Následovala obdivuhodná jízda na známém vyhlídkovém kole London Eye a kvečeru jsme se seznámili s rodinami, u kterých jsme bydleli po dobu našeho pobytu. Se spolužačkami jsme bydlely u arabské rodiny Amir, která byla milá a komunikativní. Bydleli se dvěma syny v roztomilém rodinném domku a konverzování s rodinnými mluvčími byla skvělá zkušenost.

Ve volném čase jsme navštěvovali krásné kavárny a obchody se suvenýry, ale k nejhezčím zážitkům patří návštěva muzea voskových figurín Madame Tussaud, prohlídka Windsor Castle nebo shlédnutí korunovačních klenotů v Toweru.

Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek navštívit cizí město, kde jsme se museli domluvit jiným jazykem, mohli jsme vidět nádherné památky a zažít tak úplně něco jiného. Někteří z nás byli v Londýně poprvé, někteří navštívili toto zajímavé město již předtím, ale všichni se do něj budeme určitě rádi v budoucnosti vracet.

Petra Kupková a Veronika Chromcová, 3. B

Ve dnech 23. – 27. 4. 2017 dvacet čtyři žáků Střední školy polygrafické v doprovodu dvou vyučujících anglického jazyka navštívilo Anglii. Na zájezd jsme se několik měsíců připravovali a konečně se přiblížil dlouho očekávaný den.

Jeli jsme autobusem přes Německo do francouzského přístavu Calais, kde jsme nastoupili na trajekt a pluli přes kanál La Manche. Cesta byla nádherná. Během plavby jsme měli přístup na palubu, a mohli tak vidět nekonečné moře mizící v mlze. Nad hlavami nám poletovalo několik racků, kteří nás vítali v Anglii. První pohled na proslulé sněhobílé útesy v Doveru byl úchvatný.

Po příjezdu do Londýna jsme během pěší procházky měli možnost vidět Big Ben, Downing Street, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství a mnoho dalších pamětihodností. Procházeli jsme s průvodkyní londýnskými ulicemi s krásnou architekturou a navštívili parky blízko Buckinghamského paláce, kde probíhala výměna stráží.

Následovala obdivuhodná jízda na známém vyhlídkovém kole London Eye a kvečeru jsme se seznámili s rodinami, u kterých jsme bydleli po dobu našeho pobytu. Se spolužačkami jsme bydlely u arabské rodiny Amir, která byla milá a komunikativní. Bydleli se dvěma syny v roztomilém rodinném domku a konverzování s rodinnými mluvčími byla skvělá zkušenost.

Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek navštívit cizí město, kde jsme se museli domluvit jiným jazykem, mohli jsme vidět nádherné památky a zažít tak úplně něco jiného. Někteří z nás byli v Londýně poprvé, někteří navštívili toto zajímavé město již předtím, ale všichni se do něj budeme určitě rádi v budoucnosti vracet.

Petra Kupková a Veronika Chromcová, 3. B

Na základě několikaleté a stále se rozvíjející spolupráce dvou partnerských škol města Olomouc a Tampere v rámci projektu Erasmus + přijely na studijní pobyt na Střední školu polygrafickou v Olomouci dvě finské žákyně z partnerské školy TREDU v Tampere ve Finsku.
Jednalo se o dvě žákyně 2. ročníku oboru „Grafik pro média“, které přijely do Olomouce sbírat teoretické i praktické zkušenosti. Během svého čtyřtýdenního pobytu na Střední škole polygrafické Olomouc se aktivně zapojily do výuky teoretických předmětů i odborného výcviku a byly také aktivními účastnicemi mezinárodní „Soutěže mladých grafiků“, která v olomoucké škole probíhá již čtvrtým rokem. Součástí jejich studijního pobytu byla také 14- ti denní praxe v partnerských firmách Epava Olomouc, a s. a Slam.cz – tiskové centrum, s nimiž Střední polygrafická škola Olomouc spolupracuje. Zde se finské žákyně seznamovaly s chodem grafických firem v českých podmínkách.
Smlouva o spolupráci s finským Tampere platí od roku 1986. Kontakty mezi městy tak patří k nejstarším a Střední škola polygrafická aktivně spolupracuje s finskou školou již sedmým rokem.
V letošním roce byla také navázána nová spolupráce se školou Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza v Krakově, která je oborově stejně zaměřená jako olomoucká Střední škola polygrafická. I s touto školou se aktivně rozvíjí vzájemná spolupráce, např. vzájemná účast obou škol ve školních grafických soutěžích.
Informace o finské návštěvě v Olomouci budou prezentovány na výstavě pořádané Střední školou polygrafickou Olomouc a uvedeny na webu školy: www.polygraficka.cz.