A+ A A-

Keltský Svátek duchů, původním názvem "Samhain" (konec pohanského léta), oslavoval duše zemřelých, kteří dle keltské tradice vycházeli právě v tento den mezi živé. Nabízí se i pozdější jeho spojení s křesťanským svátkem Všech svatých. Slaví se 31. října především v anglicky mluvících zemích. K typickému Halloweenu patří zapálené vydlabané dýně, strašidelné masky a obcházení domácností.
Přestože kořeny Halloweenu jsou opravdu prastaré a jako mnoho dalších svátků čerpají z pohanských oslavných rituálů, mnozí jejich původ a zrod vidí v Americe. Není tomu tak. Je ale pravda, že právě v Americe je tento svátek jeden z nejoblíbenějších. Oslavuje se v rodinách, školy pořádají mnoho akcí spojených s Halloweenem.
Do Čech tento populární svátek přišel až koncem 20. století a začíná si hledat své příznivce. Jak je vidět, tak dost často i velice úspěšně. Zejména na školách se Halloween začíná rozvíjet a oslovovovat žáky a studenty.
Dne 31. 10. 2012 se i studenti naší školy připojili k oslavám Halloweenu. Nejdříve studentky-grafičky ze 3B vytvořily nádhernou tematickou nástěnku, kde dokázaly, že opravdu studují na správné škole, a poté se studenti ze třídy 2B přioděli do různých masek a nastal průvod školou, kdy namaskovaní studenti vstupovali do výuky, seznamovali svoje spolužáky s historií Halloweenu a tradicemi spojenými s jeho slavením a vybírali si „dobrovolníky“, kteří vytvářeli na tabuli symboly Halloweenu a nejlepší práce byly oceněny sladkou odměnou:-)
Myslím, že se letošní oslavy velmi povedly a bavili se nejen studenti, ale i vyučující :-)

Akce školy

  • Oblíbené články
  • Nejnovější články

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

Připojte se k nám

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE