Setkání s britskými univerzitami

Ve čtvrtek 28. ledna 2016 jsme se zúčastnily akce „Setkání s britskými univerzitami“ pořádané paní H. E. Jan Thompson – velvyslankyní Velké Británie v ČR, společně s Britskou obchodní komorou v ČR a UniLink – poradenským centrem.

Akce se konala v historické budově Britské ambasády v Praze. Zahájila ji sama paní velvyslankyně větou: Velká Británie je domovem nejlepších univerzit na světě, na kterých mají možnost studovat i Vaši studenti.

Následovala oficiální prezentace Unilinku - poradenského centra v České republice a těchto univerzit:

• University of Bradford

Middlesex University London

University of Derby

University of Northampton

University of South Wales

University of Worcester

Akce byla skvělou příležitostí vyslechnout si přímo od zástupců prestižních britských univerzit to, co by naši žáci měli vědět o studiu ve Velké Británii. Například jsme se dozvěděly, jaká je možná finanční podpora studia ve Velké Británii formou půjčky, jaké jsou způsoby a výše splácení studia. Další informace se týkaly běžných cen a možností ubytování ve Velké Británii a v neposlední řadě třeba postupu při žádosti o studium právě na těchto školách a kritérií, které musí žáci splňovat, aby se na vybranou školu dostali.

Po oficiálních prezentacích jednotlivých univerzit následovalo volné setkání se zástupci britských univerzit a setkání s českými studenty, kteří ve Velké Británii studovali. Navázaly jsme přímý kontakt se zástupci Unilinku, kteří nám nabídli pořádání přednášky přímo na naší škole pro žáky 3. ročníků, což může být velice prospěšné jak pro naši školu, tak i pro naše žáky. Na závěr všichni účastníci obdrželi propagační materiály v českém a anglickém jazyce.

Blanka Plošticová a Mgr. Milada Maňková

– University of Bradford

– Middlesex University London

– University of Derby

– University of Northampton

– University of South Wales

– University of Worcester

Akce byla skvělou příležitostí vyslechnout si přímo od zástupců prestižních britských univerzit to, co by naši žáci měli vědět o studiu ve Velké Británii. Například jsme se dozvěděly, jaká je možná finanční podpora studia ve Velké Británii formou půjčky, jaké jsou způsoby a výše splácení studia. Další informace se týkaly běžných cen a možností ubytování ve Velké Británii a v neposlední řadě třeba postupu při žádosti o studium právě na těchto školách a kritérií, které musí žáci splňovat, aby se na vybranou školu dostali.

Po oficiálních prezentacích jednotlivých univerzit následovalo volné setkání se zástupci britských univerzit a setkání s českými studenty, kteří ve Velké Británii studovali. Navázaly jsme přímý kontakt se zástupci Unilinku, kteří nám nabídli pořádání přednášky přímo na naší škole pro žáky 3. ročníků, což může být velice prospěšné jak pro naši školu, tak i pro naše žáky. Na závěr všichni účastníci obdrželi propagační materiály v českém a anglickém jazyce.

Blanka Plošticová

Mgr. Milada Maňková