A+ A A-

Dne 27. 4. jsme s žáky 1. a 3. ročníku navštívili Zlín. První ranní zastávkou nám byla Univerzita Tomáše Bati, konkrétně ateliér grafického designu. Přivítal nás pan dr akad. Soch. Rostislav Illík, vedoucí ateliéru, který nás seznámil s chodem ateliéru a pracemi tamějších studentů. Po přednášce nás po budově školy provedly Lenka s Bárou, studentky pátého ročníku. Navštívili jsme také ateliér reklamní fotografie. Naši žáci tak mohli vidět a popřípadě se inspirovat tím jak to chodí na vysoké škole, která by mohla být pro některé z nich cílovou destinací po maturitě. Po prohlídce školy jsme zamířili na Zlín design week, přehlídku designu, která je rozeseta po celém městě, takže jsme měli i prostor podívat se po architektonicky jedinečném prostředí funkcionalistického Zlína. Nemohli jsme tak minout mrakodrap 21, kde jsme si z jeho střechy prohlédli město a řekli to nejzajímavější z historie města. Největší plocha výstav byla v 64. budově, kde na dvou patrech bylo představeno několik ateliérů českých uměleckých vysokých škol, produktový design značky Tescoma a další výstavy. Pro některé žáky návštěva takovéto akce byla premiérou, takže bojovali především s množstvím nachozených kilometrů, všichni však i s nepřízní počasí, které nám procházku městem poměrně komplikovalo. Přes promoknutí jsme zdárně v 16 hodin nasedli do autobusu na cestu zpět do Olomouce.

Akce školy

  • Oblíbené články
  • Nejnovější články

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE