Evropský den jazyků 2016 – Vědecká knihovna

Evropský den jazyků, který se pořádá z iniciativy Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 pro dosažení většího multikulturního porozumění a jazykové rozmanitosti.

I letos se žáci naší školy (konkrétně ze tříd 2. B a 3. A) Evropského dne jazyků zúčastnili ve Vědecké knihovně v Olomouci, která organizovala zajímavé akce ve dnech 26. a 27. září 2016.

Milé a ochotné pracovnice Vědecké knihovny nás nejdříve provedly prostorami Vědecké knihovny a ukázaly nám, jak je možno se čtenářsky zaregistrovat a využívat fondy Vědecké knihovny.

Posléze jsme absolvovali jazykový kvíz v angličtině s oceněním těch nejlepších, drobné dárky jsme však dostali úplně všichni.

Rádi bychom poděkovali vedení Vědecké knihovny i příjemným paním knihovnicím, které se nám celou dobu věnovaly a byly ochotné zodpovědět všechny naše dotazy.