A+ A A-

Peter Black – činoherní anglicko – české divadelní představení

Dne 25. 10. 2016 se žáci naší školy zúčastnili v kině Metropol divadelního představení pořádaného zlínským Divadelním centrem. 

Divadelní hra, jejíž název v překladu připomíná hru Černý Petr, rozehrává příběh člověka, který během jednoho dne přišel doslova o všechno a jeho existence je motivovaná základními lidskými potřebami, jako je spánek, jídlo, teplo, přátelé…

Postavy, které se ve hře objeví, jsou pestrou směsicí různých typů a charakterů, nechybí samozřejmě svérázný a mladistvý humor, který je žákům blízký. Herci podali velmi dobré výkony a doslova žáky vtáhli do dění na jevišti. Ohlas žáků byl veskrze pozitivní, všichni chválili, že si představení užili, neboť rozuměli skvělé výslovnosti a mohli využít i pracovní listy a aktivity vztahující se ke hře. 

 

Ohlasy žáků na divadelní představení:

„Dne 25. října jsme se zúčastnili anglického divadla s názvem PETER BLACK (Černý Petr). 

Příběh muže, který přijde o vše důležité ve svém životě během jednoho dne, nám nastínil skutečnost, že je nutné vážit si lidí, věcí a všeho ostatního, co v životě máme, neboť vždy o to můžeme přijít. Divadlo se nám velice líbilo jak z hlediska kulturního, tak z hlediska výuky angličtiny, protože jsme si ověřili nejen naše znalosti, ale i uvědomili něco navíc. Velice rádi bychom viděli pokračování tohoto představení, kdyby to bylo organizačně možné. Je velice přínosné pro výuku jazyku, že máme možnost zúčastnit se takových akcí.“ (Marie Vybíralová, Markéta Havelková, 4.A)

„Na úvod a několikrát během představení bylo anglické divadlo doprovázeno českým komentářem, což se mnohým žákům líbilo. Představení obsahovalo komické scény, srozumitelnou anglickou slovní zásobu a i drama. Všechny jistě zaujal příběh Černého Petra, který měl sice ze začátku pochmurný děj, ale nakonec dopadl dobře.“ (Lenka Bubeníčková, Nikol Musilová, 2.C)

„Na představení o Petru Blackovi nás nejvíce zaujala kombinace angličtiny s češtinou, kdy čeština byla použita jen na dokreslení situace. Celý děj byl doprovázen komentováním jednotlivých částí hry. Představení bylo zábavné hlavně díky této kombinaci jazykových hříček.“ (Barbora Vítková, Silvie Slezáková, 2.B)

„Dne 25. října jsme navštívili divadlo Metropol. Představení bylo v anglickém jazyce, což bylo užitečné pro naši výuku. Herci mluvili hovorovým jazykem a používali přízvuk, takže bylo přínosné slyšet i jiné pojetí anglického jazyka. Bylo to ale provedené tak, aby tomu rozuměy i menší děti. Představení se nám velmi líbilo.“ (Lucie Nováková, Petra Kupková, 3.B)

 „Když se řekne Černý Petr, každý si představí smůlu. Přesně tohle se stalo Petru Blackovi, kterému se ze dne na den život otočil o 180 stupňů. Skončil bez práce na ulici s posledními 10 dolary, a tam začal jeho život odznovu. Celé divadlo bylo vtipně zasazeno do dnešní doby a zároveň poučné díky anglickému dialogu. V kině Metropol snad nebyla chvíle, kdy by nebyl slyšet smích, snad jen na konci, kdy herci sklidili aplaus za skvělý výkon.“ (David Ševčík, 2.B)

Dne 25. 10. 2016 se žáci naší školy zúčastnili v kině Metropol divadelního představení pořádaného zlínským Divadelním centrem.

Divadelní hra, jejíž název v překladu připomíná hru Černý Petr, rozehrává příběh člověka, který během jednoho dne přišel doslova o všechno a jeho existence je motivovaná základními lidskými potřebami, jako je spánek, jídlo, teplo, přátelé…

Postavy, které se ve hře objeví, jsou pestrou směsicí různých typů a charakterů, nechybí samozřejmě svérázný a mladistvý humor, který je žákům blízký. Herci podali velmi dobré výkony a doslova žáky vtáhli do dění na jevišti. Ohlas žáků byl veskrze pozitivní, všichni chválili, že si představení užili, neboť rozuměli skvělé výslovnosti a mohli využít i pracovní listy a aktivity vztahující se ke hře.

Ohlasy žáků na divadelní představení:

„Dne 25. října jsme se zúčastnili anglického divadla s názvem PETER BLACK (Černý Petr).
Příběh muže, který přijde o vše důležité ve svém životě během jednoho dne, nám nastínil skutečnost, že je nutné vážit si lidí, věcí a všeho ostatního, co v životě máme, neboť vždy o to můžeme přijít. Divadlo se nám velice líbilo jak z hlediska kulturního, tak z hlediska výuky angličtiny, protože jsme si ověřili nejen naše znalosti, ale i uvědomili něco navíc. Velice rádi bychom viděli pokračování tohoto představení, kdyby to bylo organizačně možné. Je velice přínosné pro výuku jazyku, že máme možnost zúčastnit se takových akcí.“ (Marie Vybíralová, Markéta Havelková, 4.A)

„Na úvod a několikrát během představení bylo anglické divadlo doprovázeno českým komentářem, což se mnohým žákům líbilo. Představení obsahovalo komické scény, srozumitelnou anglickou slovní zásobu a i drama. Všechny jistě zaujal příběh Černého Petra, který měl sice ze začátku pochmurný děj, ale nakonec dopadl dobře.“ (Lenka Bubeníčková, Nikol Musilová, 2.C)

„Na představení o Petru Blackovi nás nejvíce zaujala kombinace angličtiny s češtinou, kdy čeština byla použita jen na dokreslení situace. Celý děj byl doprovázen komentováním jednotlivých částí hry. Představení bylo zábavné hlavně díky této kombinaci jazykových hříček.“ (Barbora Vítková, Silvie Slezáková, 2.B)

„Dne 25. října jsme navštívili divadlo Metropol. Představení bylo v anglickém jazyce, což bylo užitečné pro naši výuku. Herci mluvili hovorovým jazykem a používali přízvuk, takže bylo přínosné slyšet i jiné pojetí anglického jazyka. Bylo to ale provedené tak, aby tomu rozuměy i menší děti. Představení se nám velmi líbilo.“ (Lucie Nováková, Petra Kupková, 3.B)

„Když se řekne Černý Petr, každý si představí smůlu. Přesně tohle se stalo Petru Blackovi, kterému se ze dne na den život otočil o 180 stupňů. Skončil bez práce na ulici s posledními 10 dolary, a tam začal jeho život odznovu. Celé divadlo bylo vtipně zasazeno do dnešní doby a zároveň poučné díky anglickému dialogu. V kině Metropol snad nebyla chvíle, kdy by nebyl slyšet smích, snad jen na konci, kdy herci sklidili aplaus za skvělý výkon.“ (David Ševčík, 2.B)

Akce školy

  • Oblíbené články
  • Nejnovější články

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE