A+ A A-

Zahraniční stáž Střední školy polygrafické Olomouc na Slovensku v Novém Meste nad Váhom

V rámci programu Erasmus+ financovaného Evropskou Unií jsme v neděli 9. října odjeli spolu s deseti žáky naší školy na 14denní zahraniční stáž na Slovensko. Stáž zprostředkovala agentura Agamos ve firmě Silgan Metal Packaging v Novém Mestě nad Váhom.
Předmětem výrobní činnosti firmy Silgan Metal Packaging je výroba jemných plechových obalů a uzávěrů. V letošním roce firma oslavila 80. výročí svého založení.
Ubytováni jsme byli ve Staré Turé. Budíček byl v 5.30 hodin a každý pracovní den začínal ranní rozcvičkou. Snídaně byla připravena od 6.00 hodin a v 6.30 jsme odjížděli do Nového Mesta nad Váhom. Pracovní doba nám začínala v 7.00 a končila ve 14.00 hodin. Oběd jsme měli ve firmě.
Po dobu celé stáže se nám věnoval kolega ze Střední odborné školy v Holíči pan Jozef Dojčák. Tato škola má své žáky oboru vzdělání Tiskař na polygrafických strojích na odborné praxi právě ve firmě Silgan.
První den naši žáci absolvovali lékařskou prohlídku včetně školení BOZP. Pan Dojčák nás provedl jednotlivými výrobními úseky Silganu. Žáci byli seznámeni s rozdělením na konkrétní pracoviště, jak v prvním, tak ve druhém týdnu stáže. Snahou projektu bylo poskytnout žákům možnost realizovat se ve firmě, do které se vzhledem k její specifikaci nemají za normálních podmínek možnost dostat. Přístup všech zaměstnanců Silganu k našim žákům, ale i k nám, byl velice profesionální.
Během deseti dnů žáci absolvovali praxi například v předvýrobě – oddělení kde jsou z potištěných plechů vysekávána víčka na jednotlivé plechovky; u tiskového stroje – kde je ocelový plech pro výrobu plechovek potiskován. V CTP studiu obsluhovali zařízení pro přijímání tiskových dat a výrobu tiskových desek. U lakovačky kontrolovali potiskování plechu nezávadnými laky. V konečné výrobě si žáci vyzkoušeli kontrolu výrobků a následné balení k expedici do skladů.
Ve volném čase jsme využili sportovní areál ve Staré Turé, kde jsme byli ubytováni. K dispozici jsme měli fitness, bazén, saunu. Dvakrát jsme si byli zahrát bouling, jednou kuželky společně s žáky a panem Dojčákem ze Střední odborné školy v Holíči.
Během 14 dní jsme několikrát navštívili Nové Mesto nad Váhom. Ať už jen procházkou městem nebo návštěvou muzea s působivou expozicí "Bábik". V sobotu jsme vyrazili na turistický výšlap okolo Staré Turé k vodní nádrži Dubník 1.
K nezapomenutelným zážitkům z této stáže bude patřit výlet do Čachtic spojený s prohlídkou hradu. I když některým do této doby jméno Eržébet Báthoryová nic neříkalo, tak po poutavém výkladu mladého průvodce Davida, nenechalo nikoho klidným. Genius loci, duch tohoto místa, má zde stále svou moc... :-)

Stáže se zúčastnili žáci oboru vzdělání:
Tiskař: Marie Lišková, Karolína Kišová, Milan Kaplánek
Grafik: Denisa Koppová, Markéta Husková, Daniela Brlíková
Polygraf: Nikola Hrubá, Markéta Majerová, Adam Vyhnálek
Obalová technika: Natálie Fridrichová.
Za pedagogický dozor: Blanka Plošticová a Mgr. Radek Hrubý

Akce školy

  • Oblíbené články
  • Nejnovější články

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE