Výstava v galerii ZUŠ Miloslava Stibora

V úterý 7. března byla v prostorách ZUŠ Miloslava Stibora zahájena výstava výtvarných a grafických prací žáků naší školy. Jednalo se již o několikátou takto koncipovanou výstavu, jež se každé dva roky pravidelně opakuje. I na té letošní bylo, již jako tradičně, možno zhlédnout práce z hodin teoretického i praktického vyučování. Mezi ukázkami z odborného výcviku se však tentokrát objevily i 3D modely obalů, což bylo na letošní výstavě novinkou a příjemným zpestřením. Nechyběla zde ani díla zařazená do nejrůznějších soutěží či projektů, kterých se pravidelně zúčastňujeme. Práce z teoretických hodin pak dokládaly výtvarný talent, cit pro kompozici a pečlivost, což jsou nezbytné podmínky k přípravě kvalitních podkladů pro grafický návrh.

Vernisáž, již svým hudebním doprovodem osvěžila naše žákyně Mili Slouková ze třídy 4. B, proběhla za účasti ředitelek obou zainteresovaných škol, PhDr. Marcely Hanákové a Mgr. Zuzany Hrubošové, představitelů Magistrátu města Olomouce i Olomouckého kraje, který obě školy zřizuje.