Dne 4. 4. 2017 proběhl, na Magistrátu města Olomouce, seminář „Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky“, kterého se zúčastnili i někteří naši žáci. Celý tento projekt je zaměřen na podporu dialogu mladých lidí v České republice a na Slovensku o aktuálních Evropských tématech. Součástí semináře byl i strukturovaný dialog s lidmi s rozhodovací pravomocí. Program probíhal v češtině nebo slovenštině. Účastníci se účastnili jednání, kde zastupovali Evropské instituce a jejich úkolem bylo společně přijmout deklaraci Rady EU a Evropského parlamentu a prosadit své cíle. Po skončení jednání se vyhodnotili nejlepší „politici“, mezi něž patřil i žák naší školy Adam Vyhnálek, který se umístil na krásném druhém místě.

Na fotogalerii se můžete podívat zde