Ve dnech 23. – 27. 4. 2017 dvacet čtyři žáků Střední školy polygrafické v doprovodu dvou vyučujících anglického jazyka navštívilo Anglii. Na zájezd jsme se několik měsíců připravovali a konečně se přiblížil dlouho očekávaný den.

Jeli jsme autobusem přes Německo do francouzského přístavu Calais, kde jsme nastoupili na trajekt a pluli přes kanál La Manche. Cesta byla nádherná. Během plavby jsme měli přístup na palubu, a mohli tak vidět nekonečné moře mizící v mlze. Nad hlavami nám poletovalo několik racků, kteří nás vítali v Anglii. První pohled na proslulé sněhobílé útesy v Doveru byl úchvatný.

Po příjezdu do Londýna jsme během pěší procházky měli možnost vidět Big Ben, Downing Street, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství a mnoho dalších pamětihodností. Procházeli jsme s průvodkyní londýnskými ulicemi s krásnou architekturou a navštívili parky blízko Buckinghamského paláce, kde probíhala výměna stráží.

Následovala obdivuhodná jízda na známém vyhlídkovém kole London Eye a kvečeru jsme se seznámili s rodinami, u kterých jsme bydleli po dobu našeho pobytu. Se spolužačkami jsme bydlely u arabské rodiny Amir, která byla milá a komunikativní. Bydleli se dvěma syny v roztomilém rodinném domku a konverzování s rodinnými mluvčími byla skvělá zkušenost.

Ve volném čase jsme navštěvovali krásné kavárny a obchody se suvenýry, ale k nejhezčím zážitkům patří návštěva muzea voskových figurín Madame Tussaud, prohlídka Windsor Castle nebo shlédnutí korunovačních klenotů v Toweru.

Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek navštívit cizí město, kde jsme se museli domluvit jiným jazykem, mohli jsme vidět nádherné památky a zažít tak úplně něco jiného. Někteří z nás byli v Londýně poprvé, někteří navštívili toto zajímavé město již předtím, ale všichni se do něj budeme určitě rádi v budoucnosti vracet.

Petra Kupková a Veronika Chromcová, 3. B

Ve dnech 23. – 27. 4. 2017 dvacet čtyři žáků Střední školy polygrafické v doprovodu dvou vyučujících anglického jazyka navštívilo Anglii. Na zájezd jsme se několik měsíců připravovali a konečně se přiblížil dlouho očekávaný den.

Jeli jsme autobusem přes Německo do francouzského přístavu Calais, kde jsme nastoupili na trajekt a pluli přes kanál La Manche. Cesta byla nádherná. Během plavby jsme měli přístup na palubu, a mohli tak vidět nekonečné moře mizící v mlze. Nad hlavami nám poletovalo několik racků, kteří nás vítali v Anglii. První pohled na proslulé sněhobílé útesy v Doveru byl úchvatný.

Po příjezdu do Londýna jsme během pěší procházky měli možnost vidět Big Ben, Downing Street, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství a mnoho dalších pamětihodností. Procházeli jsme s průvodkyní londýnskými ulicemi s krásnou architekturou a navštívili parky blízko Buckinghamského paláce, kde probíhala výměna stráží.

Následovala obdivuhodná jízda na známém vyhlídkovém kole London Eye a kvečeru jsme se seznámili s rodinami, u kterých jsme bydleli po dobu našeho pobytu. Se spolužačkami jsme bydlely u arabské rodiny Amir, která byla milá a komunikativní. Bydleli se dvěma syny v roztomilém rodinném domku a konverzování s rodinnými mluvčími byla skvělá zkušenost.

Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek navštívit cizí město, kde jsme se museli domluvit jiným jazykem, mohli jsme vidět nádherné památky a zažít tak úplně něco jiného. Někteří z nás byli v Londýně poprvé, někteří navštívili toto zajímavé město již předtím, ale všichni se do něj budeme určitě rádi v budoucnosti vracet.

Petra Kupková a Veronika Chromcová, 3. B