Seminář „den zdraví“ na PDF UP v Olomouci

V měsíci dubnu absolvovalo na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci 44 žáků naší školy seminář celoživotního vzdělávání zaměřený na získání a prohloubení znalostí a dovedností zejména v oblasti prevence rizikového sexuálního chování, prevence rakoviny děložního čípku a karcinomu prsu. Žáci se seznámili s programy podporujícími ochranu reprodukčního sexuálního zdraví. Zaměření semináře vychází z Evropského standardu pro sexuální výchovu a také koresponduje s obsahovou náplní pro Rámcový vzdělávací program základního vzdělávání v ČR.
Tento seminář byl realizován Centrem výzkumu zdravého životního stylu a Katedrou primární pedagogiky PdF UP v Olomouci ve spolupráci s Asociací pro podporu zdraví a výchovy ke zdraví a Společností pro plánování rodiny a sexuální výchovu.

Při zahájení tohoto semináře obdržel náš student Václav Kudělka z rukou doc. PaedDr. Miluše Raškové, Ph.D. předsedkyně SPRSV ocenění ve formě diplomu za vítězný návrh na přebal odborné publikace „Sexuální výchova – multidisciplinární přístup“.¨