A+ A A-

Je to už druhým rokem co naše škola uspořádala zájezd do Londýna a to ve dnech 20-24.3.2012. Poskytla nám tak neuvěřitelný výlet do metropole a hlavního města Velké Británie. Možnost návštěvy tohoto úžasného města mohli využít a také využili žáci z 2. a 3.ročníku.
V úterý večer jsme z Brna přiletěli na letiště, odkud nám jel autobus do centra Londýna. Cesta autobusem byla únavná, ale ihned po příjezdu do centra Londýna všechny probrala ta záře města, které nikdy nespí. Bylo až neuvěřitelné jak to tam v nočních hodinách žije, byli jsme okouzleni těmi vysokými budovami a davy „nočních“ turistů co se mísily s typickými Londýňany.
Po výstupu z autobusu jsme se přesunuli na metro, které nás zavezlo do Notting Hill, kde se nacházelo naše ubytování. I když jsme dorazili pozdě, majitelka hostelu nás příjemně přivítala a ukázala naše pokoje. Ubytování bylo skvělé a poskytovalo nám i kuchyni, kde jsme společně snídali. Z našeho pokoje byl příjemný výhled na tichou ulici Notting Hill a Kensingtonské zahrady.
Ve středu ráno jsme vyrazili do města přes Kensington Gardens, kde se nachází socha královny Viktorie a opodál obrovský pozlacený pomník jejího manžela Alberta, po němž je pojmenovaná i budova Royal Albert Hall.
Navštívili jsme také Hyde park, kde jsme potkali hned dva pomníky, jeden věnovaný princezně Dianě a druhý, Angličany milovaného pohádkového hrdiny, Petra Pana. Přes park jsme dorazili do města, kde nás čekala prohlídka Westminster Abbey. Po cestě jsme si mohli prohlédnout a vyfotit Big Ben společně s Houses of Parliament a později projít i snad nejfrekventovanější ulici, Oxford Street, která je rájem nakupování.
Náš zájezd byl zpestřen návštěvou Britského muzea a galerií moderního umění Tate Modern společně s Národní Galerií. Myslím, že všichni budeme vzpomínat na návštěvu St. Paul’s Cathedral, Toweru či pohled na Piccadilly Circus, sloup Monument připomínající Great Fire nebo sídlo královské rodiny Buckingham Palace.
Další den nás pan Petr, Olomoučák žijící deset let v Londýně, provedl po částech Londýna, kde se svého času zdržoval Shakespeare, seznámil nás s typickým životem Londýňanů a vzal nás na příjemnou procházku nočním Londýnem přes Tower Bridge do historických doků řeky Temže.
Velké díky patří Mgr. Michaele Kopytkové a Mgr. Miladě Maňkové, které uspořádaly perfektně zorganizovaný výlet plný neuvěřitelných zážitků.

Akce školy

  • Oblíbené články
  • Nejnovější články

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

Připojte se k nám

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE