A+ A A-

Co je polygrafie

Názvem polygrafie označujeme tiskový, nebo také publikační průmysl. Tiskoviny nás doprovázejí na každém kroku po celý život, ať už jsou to knihy, noviny, časopisy nebo pestrá paleta ostatních tiskovin. Polygrafie dnes představuje velmi vyspělý a stále se dynamicky rozvíjející průmyslový obor, který ve stručnosti zahrnuje zpracování textových a obrazových předloh, výrobu tiskových forem, produkční tisk na tiskových strojích a dokončovací zpracování tiskovin prostřednictvím klasických tiskových technik nebo některé z forem digitálního tisku. Polygrafie však dnes není jen tiskárna. Vznikl nový pojem – crossmedia, což v praxi znamená tvorbu podkladů nejen pro tisk, ale také pro moderní elektronická média, kterými jsou zejména publikování na internetu, intranetu, webové prezentace, CD ROMy, multimediální projekty, direct mailing a další. Dnešní moderní polygrafie je zcela prostoupena počítačovou technikou, pomocí které se tvoří nejen obsah tiskovin, ale také jí lze řídit tiskový proces.

Nezbytným předpokladem dalšího růstu tohoto velmi zajímavého oboru je vysoce kvalifikovaný personál, zejména grafici a tiskaři. Jejich profesní přípravu zajišťují odborné školy s polygrafickým zaměřením, v regionu střední a severní Moravy je to především naše škola – Střední škola polygrafická Olomouc. Jsme moderním středoškolským zařízením s téměř padesátiletou tradicí a jako jediná škola v rámci Olomouckého kraje zajišťuje výuku studijních profesních polygrafických oborů Reprodukční grafik pro média a Tiskař na polygrafických strojích, ve kterých žáci získají střední vzdělání s maturitní zkouškou.

 

Zápisy ze školské rady

Zápis ze školské rady 9.10.2018

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 21.6.2018

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 9.10.2017

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 20.6.2017

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 13.10.2016

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 14.6.2016

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 12.10.2015

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 16.6.2015

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 17.10.2014

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 24.6.2014

ke stažení ve formátu PDF 

pdf

Zápis ze školské rady 14.10.2013

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 18.6.2013

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 10.10.2012

ke stažení ve formátu PDF

pdf

Zápis ze školské rady 3.4.2012

ke stažení ve formátu PDF

pdf
Zápis ze školské rady 10.10.2011

ke stažení ve formátu PDF

pdf
Zápis ze školské rady 24.3.2011

ke stažení ve formátu PDF

pdf
Zápis ze školské rady 7.10.2010

ke stažení ve formátu PDF

pdf
Zápis ze školské rady 13.4.2010

ke stažení ve formátu PDF

pdf
Zápis ze školské rady 15.10.2009

ke stažení ve formátu PDF

pdf
  • Oblíbené články
  • Nejnovější články

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE