A+ A A-

Dne 24.10. 2017 proběhl ve sportovní hale v Lutíně turnaj středních škol ve stolním tenise. Naši školu reprezentovalo družstvo hochů a dívek. Hoši obsadili v okresním přeboru třetí místo a děvčata v sestavě Zapletalová Radka, Polášková Diana a Saxová Tereza zvítězila a postupují do krajského finále v Přerově. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy a děvčatům přeji hodně štěstí ve finále.

Schwarzová Hana vedoucí družstva

Ve dnech 22. až 24. 6. 2017 proběhl v Bratislavě první ročník mezinárodní soutěž mladých tiskařů PRINT STAR 2017. Reprezentanti SŠ polygrafické, Olomouc, Radek Andrýsek a Tomáš Mráz v nabité konkurenci obsadili první místo.

Ve středu 7. června jsme se v Terezíně už poněkolikáté zúčastnili slavnostní vernisáže spojené s předávání cen vítězům celostátní literární a výtvarné soutěže vyhlašované Památníkem Terezín a nesoucí název „Je minulost stále živá?“ Tentokrát se oceněnou stala Petra Kupková ze třídy 3. B s prací nazvanou „Dotek minulosti“.
O tom, že minulost stále živá je, jsme se mohli přesvědčit i my, a to díky úctyhodnému počtu soutěžních prací, kterých i letos bylo více než čtyři sta a mezi nimiž si Petra vybojovala krásné druhé místo.
Předání cen i letos probíhalo v reprezentativních prostorách Muzea Terezín, vážnost a důstojnost atmosféry celého aktu byla navíc umocněna vzpomínkami terezínských pamětníků, jejichž slova vehnala do očí slzy všem, dokonce i těm nejmenším návštěvníkům.