A+ A A-

V průběhu května proběhla na naší škole soutěž v míchání barvy. Jedná se o jednu ze základních dovedností každého tiskaře či operátora tisku. Úkolem žáků bylo připravit zadaný odstín barvy a po té ho vytisknout na kontrolní archy. Pořadí soutěžících určovala míra shody (barevná odchylka ∆E) mezi barvou na kontrolním archu a zadanou referencí. Pro nezávislé a objektivní hodnocení jsme použili nejnovější spektrofotometr X-rite Exact, který nedávno škola získala do svého vlastnictví. Soutěž prověřila aktuální dovednosti žáků druhých ročníků a nutno konstatovat, že nás výsledky příjemně překvapily.

„Nejvěrnější“ barvu se podařilo připravit a vytisknout těmto žákům:
1. M. Hošáková 2.A ∆E 0,71
2. M. Klejšmíd 2.A ∆E 1,03
3. F. Polák 2.A ∆E 2,53

Úspěchy našich studentů

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

Připojte se k nám

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE