A+ A A-

Soutěž dovednosti mladých grafiků 2015

Naše škola se opět v letošním roce ujala organizace Soutěže dovednosti mladých grafiků. Jednalo se již o X. ročník mezinárodní soutěže pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které se zúčastnily dvoučlenné týmy žáků ze sedmi polygrafických škol z České a Slovenské republiky. Soutěž probíhala ve dnech 30. 3. - 1. 4. 2015.

Jako první soutěžní úkol bylo zpracování grafické podoby programu Muzea umění Olomouc. Zadání tohoto úkolu dostaly soutěžící týmy měsíc dopředu a na soutěž přivezly již hotové výrobky. Druhým úkolem bylo grafické zpracování velkoformátového banneru na novou prohlídkovou trasu na hradě Bouzov. Jako poslední soutěžní úkol jednotlivé týmy zhotovily plakát na téma Moravia Sport Expo 2015.


Pětičlenná porota ve složení: Inge Kosková, Jolana Juřičková, Mgr. Michal Soukup, akad. Soch. Tomáš Chorý, ArtD. a Jan Koráb hodnotila kreativitu, grafické a technické zpracování.


První místo vybojoval tým naší školy, Eva Adlerová a Petr Škobrtal

Druhé místo obsadila Střední škola grafická Brno

Třetí místo obsadil tým Stredné odborné školy polygrafické Bratislava

Vytvořené grafické návrhy jsou vystaveny v prostorách školy a budou taktéž ke zhlédnutí na hradu Bouzov a na výstavišti Flora Olomouc v rámci výstavy Moravia Sport Expo 2015.

V průběhu konání soutěže byla soutěžícím a jejich doprovodu umožněna prohlídka nové prohlídkové trasy na hradě Bouzov, návštěva Muzea umění a prohlídka Baziliky Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce, soutěžící a jejich doprovod měli možnost změřit síly při návštěvě Bowling centra v Galerii Šantovka.

Úspěchy našich studentů

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

Připojte se k nám

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE