A+ A A-

ÚSPĚCH V MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI V KRAKOVĚ

Naši žáci druhých ročníků se letos zúčastnili mezinárodní soutěže pořádané naší partnerskou školou Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza v Krakově. Spolupráci navazujeme úspěšně již druhým rokem a zahrnuje výměnné pobyty, vzájemné návštěvy, předávání zkušeností a další zajímavé podněty. Tato škola s více než sto letou tradicí poskytuje jako jediná polygrafické vzdělání v kraji, a to celkem v osmi oborech.

Téma soutěže: Zdravé tělo, udržitelný svět, pojali žáci každý po svém; někteří se věnovali globálním problémům s vodou, oceány či jídlem, někteří se zaměřili na zdravý životní styl. Do soutěže bylo zasláno přes 200 studentských prací ze škol v Polsku, Ukrajině a České republice, ze kterých bylo vybráno 20 finalistů. Z naší školy se zde probojovaly čtyři návrhy a krásné třetí místo vyhrála naše studentka Pavla Kollárová, které tímto gratulujeme. První dvě místa obsadili studenti z polských škol.

Ve dnech 14. – 16. března 2018 jsme tedy díky finanční podpoře města Olomouce vyrazili se studentkami na exkurzi a závěrečnou ceremonii do Krakova. První den jsme měli volný program, což jsme využili k prohlídce Krakova a jeho krásného historického centra. Navštívili jsme gotickou baziliku Nanebevzetí Panny Marie, hrad Wawel a prošli si centrum města.

Druhý den jsme již navštívili školu v Krakově, kde pro nás byl připravený oficiální program zahrnující představení projektů v rámci programu Erasmus+ a workshopy. Zejména nás zaujala ekologická stránka projektu. Polští kolegové mají díky tomu ve škole vybudovanou fontánky s vodou, kterou si mohou studenti kdykoliv natočit to své lahve. Také nám byl představen projekt Vertikální zahrady, což je v podstatě velký závěsný systém s živými rostlinami visící ve škole na chodbě. Tyto rostliny ročně absorbují velké množství CO2 a pomáhají tak chránit životní prostředí. V tomto duchu jsme měli připravený i workshop, kde jsme si zasadili vlastní rostlinky a mechy do skleněné baňky. Odpoledne se žáci všech přítomných škol seznamovali při prohlídce města.

Třetí den pak proběhlo závěrečné předávání cen ve škole a fotografický workshop, kde se studenti dozvěděli, jak správně fotit jídlo jako produkt. Poté nás čekal závěrečný raut a rozloučení s Krakovem. Spolupráce s krakovskou školou tímto zdaleka nekončí a jsou naplánovány další aktivity, na které se již velmi těšíme.

Úspěchy našich studentů

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE