A+ A A-

Cena za nejinspirativnější středoškolský časopis 2018

Bylo 24.5.2018, když jsme byli na naší cestě do Prahy, kde jsme si měli převzít cenu za 3. místo v soutěži o Nejinspirativnější středoškolský časopis.
Nervozita nám protékala v žilách, ale spolu s ní i úleva a radost. Úleva proto, že máme všechnu tu “dřinu” za sebou a radost protože nepřišla tato práce nazmar a náš časopis Peer se opravdu někomu líbil natolik, aby byl oceněn.
Při příjezdu do Prahy jsme se přesunuli do předem určené budovy, kde mělo předávání probíhat. Otevřely se nám dveře od místnosti a my se vydali usadit se na naše místa. Pár minut po nás dorazila i komise, která hodnotila časopisy, v čele s předsedou Petrem Masopustem. Bylo nám vysvětleno, podle čeho komise časopisy hodnotila. Prioritou byl především materiál a technologický postup. Posléze všem umístěným komise předala cenu ve formě skleněného poháru a diplom.
Po předávání jsme si dovolili s panem Masopustem udělat rozhovor pro naše další číslo časopisu. Získali jsme zde i spoustu kontaktů na opravdu zajímavé lidi a odjížděli jsme s mnohem lepším pocitem, než se kterým jsme přijížděli.
Konkurence byla veliká, ale to byl jeden z faktorů, co nás poháněl vpřed. Stálo nás to tolik korektur, nevydařených tisků, špatných vazeb, ale i přes to všechno jsme všechna naše čísla časopisu dotáhli až dokonce.
Byla škoda, že se této akce mohli zúčastnit pouze tři lidé a ne celá redakce časopisu, protože časopis nebyl pouze o třech lidech, ale každý z redakce v něm má kus sebe, na který může být hrdý.

 

A co je to vlastně Peer ?
Peer-program je dobrovolnická aktivita žáků, která se věnuje prevenci sociálně patologických jevů a řešení různých vrstevnických problémům ve škole. Tvoří různé prezentace a realizuje zajímavé akce a přednášky. Z pořádaných akcí jsou to například adaptační dny, sdružovací dny, vánoční akce a mnoho dalších. Mimo naši školu pořádáme i přednášky na základních školách, píšeme časopis, jehož redakci tvoří pouze žáci.
Základem všeho jsme především my, vrstevníci.

Markéta Milovová 3.C

Úspěchy našich studentů

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE