A+ A A-

logo etwenningV letošním školním roce 2014/2015 navazujeme na předchozí spolupráci se školou TREDU v Tampere, Finsko, projektem nazvaným „Cultural Broadening“, který probíhá v rámci praktického vyučování grafické a tiskařské sekce obou zúčastněných škol. Hlavním tématem projektu je přiblížit kulturní život obou měst a ukázat nejvýznamnější události, památky a typické znaky obou krajů.

Odkaz na vlastní stránku projektu najdete zde

logo etwenning

V letošním školním roce 2014/2015 naše škola pokračuje ve spolupráci se Strednou odbornou školou  v Košicích. Cílem projektu  „Město žije“ je přiblížit život v městě formou reklamní kampaně veřejných akcí, které se konají ve městě Olomouc a Košice a celý projekt probíhá v rámci praktického vyučování grafické sekce obou zúčastněných škol. 

Odkaz na vlastní stránku projektu najdete zde

logo etwenningNaše škola již od loňského školního roku 2012/2013 aktivně spolupracuje s finskou Tampere college – TREDU. Studenti letošního třetího ročníku se v loňském roce seznámili se svými spolužáky na škole v Tampere a to formou výměny osobních dopisů a prezentací, ve kterých představili sebe, rodné město i zvyky, které jsou v obou zemích.

V letošním roce spolupráce pokračuje s vybranou skupinou studentů prvního ročníku, kteří formou fotek a prezentací představují sebe, prostředí ve kterém žijí a způsob jakým tráví svůj volný čas. Celý projekt probíhá v anglickém jazyce, studenti tak uplatní své znalosti a využijí je při každodenních tématech.
Odkaz na vlastní stránku projektu najdete zde   |   Odkaz na profil školy najdete zde    |   Mapka a stručný popis zde

logo etwenning

V letošním školním roce 2013/2014 byl zahájen projekt se sekcí počítačové grafiky Košické střední školy, kterého se účastní studenti prvních ročníků. Projekt má podtitul „Poznej své město“ a hlavní myšlenkou je představení nejen města, ale i prostředí, ve kterém studenti od září studují z jejich osobního úhlu pohledu. Projekt se koná v rámci praktického i teoretického vyučování. Studenti mohou zaznamenat práci i život ve škole formou dokumentární fotografie. Ze získaného materiálu žáci sestaví výběr fotografií, které budou prezentovat a výsledné práce se vystaví v prostorách školy. 

Odkaz na vlastní stránku projektu najdete zde   |   Odkaz na profil školy najdete zde

Informace pro veřejnost najdete zde   |    Mapka a stručný popis zde

logo etwenning

Projekt Věrozvěstem třetího tisíciletí se věnuje příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu a hlavně zrodu nového písma – hlaholice. Studenti jsou v rámci teoretického vyučování předmětu český jazyka a dějepis seznámeni s historickými fakty a v rámci praktického vyučování probíhá vlastní projekt. Účastníci jsou studenti  druhých ročníků, stávají se „tvůrci“  vlastního písma nebo znaků a jejich využití (např. plakát). Projekt bude zakončen výstavou a prezentací nejzdařilejších výtvorů. 

Odkaz na vlastní stránku projektu najdete zde   |   Odkaz na profil školy najdete zde

Informace pro veřejnost najdete zde

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE