A+ A A-

Výzva OPVK 56 je projekt organizovaný Ministerstvem školství, zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů, který byl vyhlášen v rámci výzvy Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Výzva byla určená všem základním a středním školám mimo hlavní město Prahu. Celková alokace na výzvu byla ve výši 800 milionů korun s možností navýšení.

Naše škola získané dotace využila na jazykové kurzy pro vyučující v Londýně a Dublinu, jazykový kurz pro žáky v Londýně, kterého se zúčastnilo 10 vybraných žáků 3. a 4. ročníku, součástí také bylo Stínování vyučujících odborných a přírodovědných předmětů na partnerských školách v Bratislavě a ve Finském Tampere a čtenářské dílny a nákup knižních titulů v rámci zlepšení čtenářské gramotnosti.
Jednotlivé aktivity projektu probíhaly především na podzim roku 2015, projekt bude ukončen v prosinci 2015.

Čtyři vyučující odborných předmětů, chemie a praktické výuky se v termínu od 19. – 23. 10. 2015 zúčastnili Stínování na partnerské polygrafické škole v Bratislavě. Učitelé se obeznámili s rozdílnou výukou praktických a odborných předmětů, poznali krásy hlavního města a navštívili také grafické firmy a tiskárny. Pobyt na škole byl přínosný nejen získanými znalostmi, ale především osobním setkáním s učiteli, se kterými jako škola spolupracujeme.

Dva učitelé odborného výcviku se v termínu 25. 10. - 31. 10. 2015 zúčastnili pobytu na škole v partnerském Tampere ve Finsku. Během pobytu se seznámili nejen s úchvatnou finskou kulturou, ale i se vzdělávacím systémem a s výukovými postupy a metodami, používanými ve Finsku. Díky možnosti participovat na výuce si učitelé vyzkoušeli práci se zahraničními studenty, celkově šlo tedy o stáž velmi přínosnou.

Vyučující anglického jazyka se od 19. 10. do 30. 10. 2015 zúčastnily jazykového kurzu v Dublinu v Irsku. Výuková skupina se skládala z 12 účastníků podobné jazykové úrovně.  Výuka byla věnována tématům všeobecné angličtiny, různým metodologickým postupům, reáliím anglicky hovořících zemí a rozšíření slovní zásoby. Pobyt je hodnocen jako velmi přínosný hlavně v oblasti praktického využití jazyka a obohacení o nové metody pro výuku.

V termínu od 1. do 14. 11. 2015 se dva vyučující teoretických předmětů zúčastnili v rámci projektu jazykového kurzu v Londýně, ve Velké Británii.  Výuka probíhala na jazykové škole v celkovém počtu 40 vyučujících hodina a byla přínosem nejen z hlediska osvěžení znalostí gramatiky, ale také rozvoje slovní zásoby a především praktického využití jazyka. Také setkání s dalšími studenty z cizích zemí a seznámení se s reáliemi dané země a památkami Londýna bylo nezapomenutelnou zkušeností a zážitkem.

Aktuality

KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE

Dne 13.11.2018 od 15:00 do 17:00 se koná konzultační odpoledne.


VÝSLEDKY VÝBĚRŮ ŽÁKŮ V RÁMCI PROJEKTU ERASMUS

Bližší informace najdete zde


 

   projekt sablony small


 

NOVÝ PARTNER SŠ POLYGRAFICKÉ, OLOMOUC

logo effetec V2 W

Od září školního roku 2017/2018 byla navázána spolupráce SŠ polygrafické, Olomouc s firmou Effetec, která je jediným výhradně českým výrobcem UV digitálních tiskáren. V rámci spolupráce budou v této firmě vykonávat stáže žáci a pedagogové naší školy. Effetec je výrobce, který se orientuje především na zahraniční trhy a svým zákazníkům je schopen postavit tiskárnu podle jejich přání. Kromě konstrukce a výroby nových tiskáren poskytuje i servis, technickou podporu a dodávky spotřebních materiálů. Firma se zaměřuje i na podporu sportovních akcí a klubů. Věříme, že dlouhodobá spolupráce s firmou Effetec zvýší odbornou úroveň znalostí v této oblasti nejen u našich žáků, ale i odborných pedagogů, kteří tak budou mít možnost se seznámit s aktuálními vývojovými trendy v oblasti digitálního tisku přímo od výrobce. Více na: www.effetec.com


VÝZVA OPVK 56

Výzva OPVK 56 je projekt organizovaný Ministerstvem školství, zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů, který byl vyhlášen v rámci výzvy Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

více informací a fotografie najdete zde 


 overena instituce 2016 spolupracujeme s arpokem 17 18 01

 

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE